Návrh na využití podestýlky Mikó pro stáje

V jednom boxu (9-10m 2 ) je pro první podestlání potřeba asi 2-3 balíky slaměné podestýlky Mikó pro koně, následně týdně asi jeden balík, takže na měsíc postačí asi 5-6 balíků . Podestýlku pro koně je třeba rozprostřít rovnoměrně , následně se denně odstraňuje už jen vlhká sláma a trus, tím se minimalizuje produkce hnoje .

Při první podestýlce se důkladně přesvědčte, že kůň podestýlku nežere, v takovém případě ji přidávejte k už zvyknutému stelivu v menších množstvích, a koně přivykněte postupně, dbejte přitom na větší množství přísunu tekutin. Na základě dosavadních zkušeností mletou slámu koně nežerou.

Při používání slaměné podestýlky Mikó pro koně nebudete mít starosti s jejím uskladněním, lze ji uskladňovat pod širým nebem. Balíky s váhou 20 kg můžete jednoduše a lehce přemísťovat a ani vlhké počasí je neznehodnotí.

Sací schopnost slaměné podestýlky Mikó pro koně

Mletá podestýlka Mikó pro koně má vynikající sací vlastnosti tekutin, vsaje 10 krát více tekutin a udrží i nepříjemné pachy. Mletá sláma vsaje do sebe tekutinu na koncích stébla a v bodech zlomu. Aplikovaný mechanický postup poskytne slaměné podestýlce pro koně lepší sací schopnosti, než má tradiční sláma s dlouhým stéblem. Kratší, polámaná stébla v sobě lépe udrží tekutý zvířecí trus, čímž se sníží i plynný čpavek, který dráždí dýchací cesty . Nadměrná přítomnost tohoto plynu může koním způsobit dýchací problémy.  Ovzduší stájí bude o mnoho čerstvější. 1 kg slaměného steliva pro koně vsaje asi 6 litrů tekutin.

Zpracování slámy

Slaměná podestýlka Mikó pro koně je vyrobená z kvalitní pšeničné slámy. Slámu posekáme, takto získá větší sací schopnost a před balením ji zbavíme prachu, aby se k Vám dostal 100%-ně čistý výrobek, bez cizích látek a chemikálií . Výrobek vyrábíme pomocí speciálních postupů, bez chemických přidávaných látek, tím se získá zdravé a přírodní stelivo. Je úplně bezprašné, a proto ji doporučujeme i pro ta zvířata, která trpí chorobami dýchacích cest .

Plnohodnotné hnojivo

Bezprašná, mletá slaměná podestýlka pro koně je recyklovatelná jako přírodní kompost. Znečištěná podestýlka vzniklá z mleté, bezprašné slámy Mikó se dá bezprostředně použít jako plnohodnotné hnojivo, a díky krátkým stéblům se na zemi rozloží rychleji než tradiční sláma s dlouhým stéblem . Při vpracovávání slámy s dlouhým stéblem může rozmnožení hlodavců způsobit škody v rostlinné kultuře, i proto mletá sláma, která se rozkládá rychleji, zabezpečuje lepší hnojení.

Při použití slaměné podestýlky Mikó pro koně vzniká asi o 75% méně hnoje než při použití slámy s dlouhým stéblem, čímž se sníží i problémy s uskladněním hnoje. Oproti dřevěným pilinám tuto slámu můžete klidně vyvézt na  pole, kde se 100%-ně rozloží.

Kontrola kvality podestýlky

Důvodem kvality slámy z nížiny je v první řadě podnebí a druhy, které jsou odolné vůči listovým chorobám. Podnebí, které je kotlinného a kontinentálního typu, není příznivé pro choroby listí a stébla pšenice, a pro skoro suché počasí pšenice zraje přírodní cestou, a potom ve "stoje", biologickou cestou vyschne. Zde pěstované druhy pšenice mají bohaté listí a jsou bez plev. Slámu po sběru prohlížíme, aby se do krytých zásobníků dostala pouze suchá sláma nejlepší kvality.

Balení, přeprava, uskladnění podestýlky pro koně

Lisovaná, mletá slaměná podestýlka Mikó pro koně se do prodeje dostává ve 20 kg vzduchotěsných balících, s kterými se lehce manipuluje. Rozměry balíků jsou 40x40x80cm. Na jednu jednorázovou paletu naložíme 18 balíků mleté slámy, kterou potom vodotěsně obalíme fólií. Rozměry naložené palety jsou 80x120x260cm (šířka x délka x výška) a hmotnost 360 kg . (Podle požadavků je na jednu paletu možné umístit i 21 balíků, čímž se výška změní na 300 cm a váha na 420 kg ). Při organizování dopravy svým partnerům poskytneme pomoc. V případě zájmu o doručení požádejte prosím o naši pomoc!
COPYRIGHT - MUZSLAI